Ağrıyla Baş Etmek Başlıyor

Tarih: 7 Ekim Başvuru Yap
Saat: 20:30-22:30 Özel Ders İstiyorum
Yer: Nefess Yoga Zoom Yayını

Ağrıyla Baş Etmek Başlıyor

Somatik Yoga Atölyesi - Ağrıyla Baş Etmek

Hepimizin ağrıları var; yoğun bilgisayar kullanımından, stresli iş ortamından, yaşadığımız travmalardan ya da kazalardan kaynaklı olarak başımız, boynumuz, dizlerimiz, omuzlarımız, sırtımız ya da omurgamızda ağrılarla yaşıyoruz.  Ağrıyla yaşayanlar iyi bilir, ağrı bedeni kilitler, zihnimiz sadece ona odaklanır… Bir an önce onu geçirmek isteriz.

Ama ağrı, bedenin uyarı sinyalidir. Dolayısıyla onunla savaşarak değil, ilişki kurarak ancak ne demek istediğini anlayabiliriz. Bunu da ancak bedeniminiz farkına vararak, onun aynı zihin gibi hareket ettiğini anlayarak başarabiliriz. Çünkü bedeniniz bırakmayı öğrenebilir ve sinir sisteminiz bedeninize en fazla konfor sağlayacak şekilde kendini yeniden organize edebilir.

Yoga, Feldenkrais ve Movement Intelligence Okulu bünyesindeki “Bones for Life metotlarının altyapısına dayanan Somatik Yoga “Ağrıyla Baş Etmek Atölyesi”nde bedeninizin ağrıyla olan ilişkisini değiştirmeyi öğreneceksiniz. Aynı zamanda bedenimize güvenmeyi, onun farkına varmayı, onunla bağ kurmayı deneyimleyecek; postürünüzü hizalayacak ve beden-zihin bütünlüğünü somatik hareket yoluyla keşfedeceksiniz.

3o yıldır Feldenkrais metodu üzerine çalışan hocamın dediği gibi “ağrılar birkaç hareketle geçmez ama kişinin bedeniyle arasındaki ilişkinin kurulması ve ona açıklığı küçük mucizeler yaratabilir”.

 

ATÖLYE TARİHLERİ

·        “Somatik Yoga Ağrıyla Baş Etmek Atölyesi”, 7 Ekim'de itibaren her  perşembe ve pazar günleri yapılacak ve toplamda altı dersten üç hafta sürecektir.

·        Atölye 7 Ekim'de başlayacaktır.

·        Atölye her perşembe ve pazar günü yapılacaktır. 

·        Perşembe: 20:30-22:30 / Pazar: 12:30-14:00 

YÖNTEM

·        Atölye öncesi ve sonrası fotoğraflar çekilecektir. Oluşturulacak WhatsApp grubu üzerinden hafta içi egzersizler önerilecektir.

ÜCRET

Altı Ders İçin Katılım Ücreti: 650 TL
Tek Ders İçin Katılım Ücreti: 120 TL

 

Etiketler: somatik yoga ağrı,
Somatik Yoga

Başvuru Yap