Bones for Life Dik Durmak Atölyesi III - Postürü Hizalama

Tarih: 02 Ekim, Cumartesi Başvuru Yap
Saat: 11:30 - 14:30 Özel Ders İstiyorum
Yer: Nefess Zoom Yayını

Bones for Life Dik Durmak Atölyesi III - Postürü Hizalama

Postür Hizalama

Çoğu insanın yürürken boynu, bedeninin önünde gider; bel omurgaları daha çöküktür; kalçaları yalpalar; dizleri bükülmez; ayakları ya içe ya da dışa basar. Bu hareket paternleri de kemiklerde zayıflamaya neden olur; günlük hayatın hareket kalitesini düşürür dolayısıyla hareket isteğini azaltır ve beraberinde fiziksel rahatsızlıkları getirir.

Bu döngüye yol açan temel nedenlerden biri postürün doğru hizalanamamasıdır. Hizalı bir postür; kemikleri canlandırır, kuvvetlendirir, yeniler, hareket kabiliyetini ve konforunu artırır. Hizalı bir postürde iskeletin tüm parçaları uyumlu bir şekilde çalışır böylece kas gücünü minimize ederek efor sarfetmeden hareket edebiliriz.

Postürün hizalanması için kemiklerin üst üste gelmesi gerekir. Movement Intellegence (Hareket Zekası) Okulu’nun dört eğitim programından “Bones for Life” bu nedenle kemiklerin kuvvetlendirilmesini esas alır. Kemiklerin kuvvetlenmesi için de hizalanma çalışmaları programın temel unsurlarındandır.

İki saatlik Bones For Life Atölyesi’nin “Çaprazlanan Kollar” prosesi ile postürü hizalayacak, boynun ve bel bölgesinin hassas omurlarını dinamik hareket altında çökmemeleri için eğitip omurga boyunca iş dağılımının daha orantılı olmasını sağlamayı öğreneceğiz.

Kimler Katılabilir?

Osteoporoz, skolyoz, kifoz gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler.

Atölye Ücreti:

Tek Ders: 80 TL

Somatik Yoga

Başvuru Yap