Bones for Life Dik Durmak Atölyesi I - Omurgada Dalga

Tarih: 11 Eylül, Cumartesi Başvuru Yap
Saat: 11:30 - 13:30 Özel Ders İstiyorum
Yer: Nefess Zoom Yayını

Bones for Life Dik Durmak Atölyesi I - Omurgada Dalga

Omurgada Dalga

Postür kişiliğinizin el yazısı gibidir. Söylediklerinizden çok, nasıl durduğunuz daha çok şey anlatır. Kendinize ve hayata karşı tutumunuzu ortaya koyar. Ya hayatın zorluklarına esir olduğunuzu veya ne yapmak istiyorsanız yapabileceğinizi, özgür olduğunuzu gösterir. İyileştirilmiş bir beden duruşuna sahip olmanın sağlık açısından faydası çok büyüktür ancak daha da ötesinde sosyal ve duygusal olarak bir kararlılığı ve kendinize verdiğiniz değeri yansıtır. Aynı zamanda hareket potansiyelinizi ve kalitesini anlatır.

Dolayısıyla herkes dik bir duruş ister ancak birçok kişi sadece postürü doğru tutabilmek için fiziksel çabaya ihtiyaç duyulduğuna inanır. Oysa dik bir duruş için omurgadaki her bir omur orantılı olarak hareket etmelidir. Aynı zamanda her bir omuru üst üste getirerek omurgayı bir bütün olarak kullanabilmek gerekir. Omurga bunları gerçekleştirebilirse yürümek, tırmanmak, kalkmak, merdiven çıkmak, inmek, zıplamak gibi her türlü hareketi yerçekimine karşı rahatlıkla, konforlu bir şekilde yapabiliriz. Aksi durumda yani omurga bunları verimli bir şekilde yapamazsa bel, boyun, sırt ağrıları, kamburluk gibi bir dizi problem yaşarız.

Dik Durmak Atölyesi, omurga odağında altı ayrı dersten oluşuyor. Tek veya altılı paketlerden birini tercih ederek katılabileceğiniz Atölyenin iki saat sürecek ilk dersinde, “Bones for Life’ın “Dalganın Reaksiyonu” ve “Aksın Reaksiyonu” proseslerini kullanarak postürünüzü hizalayacak ve her bir omura unuttuğu rolü hatırlatacaksınız. Bedeninize doğal ve dik durmayı hatırlatacak, gün içinde yaptığınız birçok fiziksel aktivitenin nasıl daha kaliteli hale geldiğini deneyimleyeceksiniz.

Kimler Katılabilir?

Osteoporoz, skolyoz, kifoz gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler.

Atölye Ücreti:

Altılı Ders: 400 TL
Tek Ders: 80 TL

Kendimi Farketmediğimi Farkettim

14 senelik Pilates eğitmeniyim, bu süreçte beden anlamında birçok farkındalıklarım oldu. Pilatesin amacı bedeni hizaya sokup güçlendirmektir. Bunu çeşitli hareket dizileriyle sağlıyorduk, ilk yıllarımda ne kadar yüklenirsem hareket çeşitliliği eklersem daha etkili ders çıkarmış olduğumu düşünürdüm. Son zamanlarda ders işleyişim değişmeye başladı yavaş, farkederek, hissederek çalışmanın çok daha etkili olduğunu farkettim ve bu yönelişim Bones for Life atölyelerini karşıma çıkardı. İyi ki de çıkardı. Neyi isteyip yöneliyorsan hayatın hediyeleri, yardımı oluyor bir şekilde çok şükür ki... Katıldığım her Bones for Life Atölyesi bende iyi hissetmenin, güçlü olmanın sadece bedeni çok çalıştırmak olmadığını gösterdi. Derin hissetmemi, sadece farketmenin bile bedeni nasıl açıp hizaya sokabileceğini gördüm, duygularıma bile etki etmesi beni en çok etkileyen şey oldu. Bedenim dönüştü, duygularım da dönüştü, kendimi farketmediğimi farkettim hatta bir seansta gözyaşlarımı tutamadım, içime dönüp baktığımda nelerin değişebileceğini görmek beni çok duygulandırdı. Yavaşın gücünü gördüm, bedenin ne kadar şefkate ihtiyacı olduğunu, azıcığını bile aldığında ne kadarda çabuk cevap verdiğini gördüm... İyi ki varsınız sevgiler...

Sevgili Tülin Hocam,

Duruş bozukluğumu düzeltmek için çalışabileceğim birini ararken kesişen yollarımız 14 derstir devam ediyor. Sadece bedenime değil ruhuma da iyi gelen çalışmalarımız sayesinde sırtımla barışmak, daha dik durabilmenin güvenini yaşamak çok keyifli. Duruşun bir kader olmadığını, değişebildiğini görmek, vücudumuzun farkında olmadığımız yerlerini fark etmek ve bunların duygusal, zihinsel yansımalarını görmek paha biçilmez. Yolculuğumuzun devamını heyecanla bekliyorum. İyi ki varsınız, çok teşekkür ederim.

Somatik Yoga

Başvuru Yap